Papugi i ptaki egzotyczne

Witaj na forum poświęconym papugom i ptakom egzotycznym!


#1 2013-02-03 06:20:37

ola914

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-03
Posty: 7
Punktów :   

Parka Falistych | Pytania | Kłopoty ...

Jak już wspomniałam tutaj--->   http://www.papugowate.pun.pl/viewtopic.php?id=70  otrzymałam samca falistej wraz z klatką, z informacji od poprzedniego właściciela Gucio ma ponad rok, dokupiłam mu Maję, mieszkam sama i pracuję więc nie mam możliwości poświęcenia mu kilku godz dziennie stąd moja decyzja na  zakup samiczki. Parę pytań odnośnie moich nowych przyjaciół :
1. Klatka od początku wyposażona w budkę lęgową, ściągać nie ściągać ? ? (2 tyg a one sprawiają wrażenie zakochanych na zabój)
2. Chciałabym, aby były bardziej przyjazne dla mnie nie boją się już uzupełniania poidełek itp, ale kiedy Guciu był sam mogłam pogłaskać go po pazurkach i nic się nie działo, odpowiadał na gwizdy, biegał po żerdce itp Wiem że samotny obdarza uczuciem właściciela i byłam świadoma, że zdziczeje na powrót. Czy mogę jakoś zaprzyjaźnić się troszeczke bliżej z moimi zakochańcami?
3. Guciu ma baaaardzo dziwny dziób, właściwie to wygląda jak krzywy zgryz dolna część dziobka wystaje z boku, a górna w porównaniu do Maji i do Nimfy jest zdecydowanie większy, dłuższy. Czy mogę mu jakoś pomóc ?? Mieszkam w mieście, w którym jest tylko jedna lecznica, i weterynarz zapewne nie ma pojęcia o papugach. Czy w warunkach domowych mogę podciąć mu dziób? Wapno na bieżąco sobie skubie.
4. Samiec od początku nie wychodził z klatki, teraz kiedy ma małżonkę również nie wychodzą (czytałam że faliste lubią swoje klatki, no ale aż tak?) Klatka 24/h otwarta, lądowisko na zewnątrz (też gdzieś wyczytałam). Czy można w jakiś sposób zmotywować je do rundki wokół pokoju?? No bo loty wyglądają bardzo brutalnie "ręka w klatce celem wygnania ich na siłę choć na chwilę, wielki rumot skrzydeł masa pierza, jak bitwa jakaś"
5. Dokupiłam huśtawkę, ale jestem bardzo rozczarowana, w ogóle z niej nie korzystają, sprawiają wrażenie jak by się bały tego bujania i znów rumot w klatce szybki powrót na żerdkę i przytulenie się. Jak mogę rozwiązać kłopot z huśtawką.
6. Dlaczego papużki nie jedzą warzyw, owoców i wszystkich innych substancji poza karmą ?? Próbowałam już wszystkiego chyba i za każdym razem wyrzucam.
7. Poprzedni właściciel dał mi w słoiku coś o konsystencji piasku, ale bardzo sypkiego. Dodał, że to "jakieś coś z minerałami i to musi być, bo pani w zoologicznym poleciła". Trochę jak sól tylko szarawa. nie zauważyłam ani razu przez tyle czasu, żeby któraś korzystała z tej że substancji. Co to może być??
8. Czy to normalne, że GŁÓWNIE samczyk DOSŁOWNIE świergoli w rytm muzyki, mam wrażenie, że głośniej i z większym oddaniem robi to do utworów, które po prostu lubi, czasem muszę podgłosić, bo on po prostu zagłusza utwory, które według mnie wpadły mu w ucho, czy to aby nie za ludzkie zachowanie, no i jak na początku punktu czy to normalne??


Jeżeli ktoś potrafi odpowiedzieć na choć jedno pytanie z góry dziękuję


http://pics.tinypic.pl/i/00283/hzixg191zjui.jpg


Zapewne ktoś zwróci uwagę na plastikowe żerdki, na dniach będą wymienione

Ostatnio edytowany przez ola914 (2013-02-03 06:22:35)

Offline

 

#2 2013-02-03 21:11:12

 Orlik_96

Administrator

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2013-01-27
Posty: 23
Punktów :   
WWW

Re: Parka Falistych | Pytania | Kłopoty ...

1. Na początek może lepiej budkę ściągnij, jeżeli chcesz mieć pisklaki to może lepiej najpierw poczekać i przygotować się bardziej (poczytaj na forach / w książkach o lęgach falistych (np. czym trzeba a czym nie można karmić rodziców podczas karmienia piskląt)).
2. Na pewno da się z nimi zaprzyjaźnić, tylko skoro Gucio ma już rok to mogą być schody, ale dasz sobie radę, najważniejsza jest cierpliwość. Od jak dawna masz obie papużki? (jeżeli o tym pisałaś to przepraszam, musiałam gdzieś przegapić) Bo jeżeli od niedawna to jeszcze spokojnie, oswajanie może trwać długo. Oczywiście - jest parka to może być jeszcze trudniej. Póki co to rób to, co robiłaś w oswajaniu Gucia.
3. Mogłabyś zamieścić dokładne zdjęcie dzioba? Chociaż na tym co podałaś coś widać, jest przerośnięty i to nie mało. Samo obcinanie dzioba to nie to samo co obcinanie pazurków, dziób jest silnie ukrwiony, dlatego regulacja dzioba powinna być oddana do weterynarza. Przejrzyj ten artykuł : http://www.papugi.dt.pl/PCI/artykuly/PCIdziob.asp   
4. Ręki do klatki nie wkładaj, tylko się do niej zrażą, będą kojarzyć rękę z czymś agresywnym, co wchodzi na ich terytorium (klatka). Rękę wkładaj do klatki tylko w celu wymiany jedzenia lub posprzątaniu itp. Podczas oswajania możesz próbować wywabić je z klatki np. za pomocą kolby lub postawić klatkę na biurku , otworzyć drzwiczki i rozsypać przy wyjściu np. słonecznik (po prostu coś, co najbardziej lubią jeść).
5. Hmmm jeżeli boją się huśtawki to lepiej ją wyciągnij, żeby się nie męczyły. Jeżeli nie jest za mała to może nimfa się z niej ucieszy? : )
6. Najwyraźniej zostały wychowane na samej karmie i nie wiedzą że owoce / warzywa się je. Możesz spróbować zrobić to :
http://www.papugowate.pun.pl/viewtopic.php?id=66
Musisz też zwrócić uwagę że papugi mają różne gusta i jednej smakuje jabłko a innej banany (przykład ; p ), dlatego staraj się podawać im różne owoce i warzywa, możesz je kroić na małe kawałki i dawać do osobnej miseczki. Polecam też kupienie witamin typu :
http://hodowlapapug.pl/?co=shop&act=show&id=719
7. Może lepiej tego nie podawać, minerały mogą w inny sposób sobie uzupełniać, a jak w 100% nie wiadomo co to jest to lepiej nie ryzykować.
8. To normalne, samczyki zawsze dużo się odzywają żeby przyciągnąć uwagę samiczki. : )

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.corleone-samp.pun.pl www.bassparty.pun.pl www.hulewiczow4.pun.pl www.pspland.pun.pl www.firstchurchofset.pun.pl