Papugi i ptaki egzotyczne

Witaj na forum poświęconym papugom i ptakom egzotycznym!

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2013-02-23 14:53:14

Aesane

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-23
Posty: 3
Punktów :   

Witam wszystkich

Witajcie:)
Nazywam się Natalia, w tym roku skończę 15 lat, tak wiem, gówniara ze mnie ;p
Jestem szczęśliwą właścicielką nimfy. Jaskier jest u nas już prawie rok, niestety nadal nie jest oswojony ;( Jest ze sklepu zoologicznego i straszliwie boi się rąk, ale się nie poddaje Mimo lęku zdecydowanie lubi moją obecność oraz uwielbia bawić się moimi włosami a to już coś ! Hmm... Zapewne największym problemem jest jedzenie, mały gagatek był nauczony jedzenia tylko i wyłącznie prosa z dodatkami, nawet teraz ma opory z jedzeniem warzyw i owoców. Jedyne co zje to jabłko, ziemniaka, marchewkę i dzisiaj stał się cud! Poskubał jajko ;p Macie jakieś propozycje jak go przekonać?
Dobra, dobra już was nie męczę

Offline

 

#2 2013-02-23 17:33:33

 gralla37

Nowy użytkownik

34170113
Skąd: Pniów
Zarejestrowany: 2013-01-31
Posty: 8
Punktów :   
WWW

Re: Witam wszystkich

Noo... To w końcu ktoś w moim wieku ^^

Offline

 

#3 2013-02-23 18:05:30

Aesane

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-23
Posty: 3
Punktów :   

Re: Witam wszystkich

O!
Nie będę najmłodsza ;D

Offline

 

#4 2013-02-23 19:03:06

 Orlik_96

Administrator

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2013-01-27
Posty: 23
Punktów :   
WWW

Re: Witam wszystkich

Witaj!
To że je jabłko i marchewkę to już coś! Próbuj podawać różnorodne owoce i warzywa (unikaj awokado), pokazuj mu, że ty też to jesz, jak będzie bardziej oswojony to łatwiej by było pokazać mu co dobre a co nie, papuga uważa nas za rodzica / partnera i jak widzi że my też coś jemy to wie "aha, skoro on/a to je, to znaczy że jest dobre". Ja mam problem ze swoją papugą bo ona zżera tylko słonecznik i orzechy i ma niedobory aminokwasów, a z owoców je tylko jabłka i pomarańcze... Trzeba uważać na dietę bo potem problemy są niestety. ; (  Ale nie poddawaj się, nasza w tym rola żeby pilnować i uczyć papugi co mają jeść. : )

Offline

 

#5 2013-02-23 19:23:36

Aesane

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-23
Posty: 3
Punktów :   

Re: Witam wszystkich

Dzięki
Właśnie w ten sposób nauczyłam go jedzenia jabłek
Dostaje różne owoce i warzywa, ale staram się również podawać mu codziennie coś co już lubi, by nie był na samej karmie.  Dziś nawet skosztował kapustę ^^ Jestem z niego dumna !
A poddać się nie zamierzam :-)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wwe-world.pun.pl www.mhhk.pun.pl www.bajubaju.pun.pl www.logistykajakosc.pun.pl www.kupujtanio.pun.pl